Vše o objednávkách

Dodáváme prostokořenné sazenice dovezené z růžové školky Lens roses v Belgii. Některé odrůdy, které jsou množené z řízků (například mini růže), jsou dodávány kontejnerované.

Růže lze přes náš eshop objednávat po celý rok, dodání nebo odběr je na jaře a na podzim (hlavní sezóna). Vzhledem k dlouhé vegetační sezóně v Belgii připadá podzimní dodání pravidla až na druhou polovinu listopadu.

 

Všeobecné obchodní podmínky

Doprava a odběr růží - ZVÝŠENÍ CEN DOPRAVY V DŮSLEDKU VÁLKY NA UKRAJINĚ

Osobní odběr v Liberci - po předchozí dohodě lze u nás objednané růže vyzvednout osobně na adrese Vyhlídková 867, Liberec 25. Růže lze vyzvednout i o víkendech. Růže bývají připravené k odběru na jaře v průběhu března a na podzim v listopadu až do poloviny prosince.

Doručení dopravcem - růže vám můžeme poslat přepravní společností PPL nebo DPD. Balík by měl být doručen do druhého pracovního dne, někdy se však stane, že doručení i přes všechnu snahu trvá o den déle. Proto se snažíme růže odesílat v první polovině týdne, aby při případném zpoždění nečekaly přes víkend na depu. Bohužel se ceny dopravného raketově navýšily a tak ani mě netěší, že musím zvýšit cenu za dopravu.

Poštovné a balné - Poštovné je u objednávek do 15ks růží:

Poštovné činí 250Kč (PPL) nebo 140 Kč (DPD).

Při objednání více kusů růží bude poštovné napočteno individuálně podle ceníku dopravce a podle počtu balíků (snažíme se balit ekonomicky, abyste neplatili příliš vysoké poštovné, ale zároveň nechceme růže poškodit).

Vzhledem k tomu, že balení růží je časově celkem náročné a je potřeba velkých, poměrně drahých obalů, připočítáváme balné ve výši 50 Kč.

 

Platba

Při osobním odběru růží platba v hotovosti (platby kartou nejsou možné).

Při odeslání dopravcem - Lze platit buď dobírkou (+50 Kč poplatek za dobírku) nebo převodem na účet, jakmile vám pošleme fakturu. Fakturu posíláme vždy elektronicky - emailem. Po potvrzení platby odesíláme balík se sazenicemi. Při platbě převodem na účet vždy počkejte až na naši fakturu, pro případ, že bychom některé vámi objednané kusy nemohli dodat (omezený počet očkovanců, někdy dojde při dobývání růží k jejich poškození a další komplikace, které neovlivníme).

 

Náhrada sazenic

V případě, že nebudeme moci dodat všechny vámi objednané sazenice, budeme vás kontaktovat a domluvíme se, zda chcete sazenice nahradit jinými kultivary, nebo nikoliv, případně zda chcete celou objednávku stornovat.

 

Reklamace

Při obdržení zásilky zkontrolujte kvalitu růží. Pokud nebudete spokojeni, ihned nás kontaktujte (nejlépe e-mailem nebo telefonicky). Pozdější reklamace většinou nejsou způsobeny kvalitou dodaného zboží. (V přírodě hraje roli mnoho faktorů, za které neneseme zodpovědnost!). Při reklamování zabalte růžičky nejlépe stejným způsobem, jakým jste je obdrželi, tzn. důkladně obalit celé rostliny tak, aby při transportu nevysychaly, tedy strečovou či bublinkovou fólií nebo igelitem, a následně můžete použít ten samý papírový obal, ve kterém růže přišly. Je nutné, aby byly růže označeny jmenovkami tak, jak jste je obdrželi. Do balíku přibalte oznámení o zjištěných vadách a kopii faktury. Zásilku zašlete na adresu: Vesecké trvalky, Vyhlídková 867, 46312 Liberec.

Pokud jste objednávali cibuloviny, ihned po doručení je kompletně vybalte z igelitových obalů. Ty jsou určeny pouze pro přepravu a není vhodné v nich cibuloviny nechávat delší dobu, protože ty by se zapařily a mohly by začít hnít či plesnivět. Cibuloviny skladujte na suchém větraném místě do doby než je zasadíte. Na vady vzniklé špatným skladováním po doručení k vám se reklamace nevztahují.

 

Ochrana osobních údajů

Veškeré osobní údaje jsou shromažďovány pouze za účelem řádného vyřízení objednávky, jsou uchovávány pouze v našem počítačovém systému a v případě zaslání růží je poskytujeme přepravci. Nakládáme s nimi jako s chráněnými informacemi v souladu s platnými právními předpisy (Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů). Na Vaši žádost v e-mailové nebo písemné formě budou ze systému vymazány. Vaše osobní údaje nebudou použity pro žádné marketingové účely.
Pokud učiníte objednávku na zaslání, souhlasíte s předáním osobních údajů (jméno, přijmení, ulice a číslo domu, sídlo, telefon a e-mail) přepravci jako správci, ta bude tyto údaje zpracovávat po dobu nezbytně nutnou pro řádné poskytování služeb. 

 

Právo na odstoupení

Kupující má právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14-ti dnů od převzetí zásilky. Jelikož ale růže jsou živé organismy, které vyžadují určitou péči, aby se nesnížila jejich kvalita, dobře odstoupení od smlouvy zvažte a s ohledem na rostliny tak učiňte ihned po obdržení zásilky. Nepoškozené, navlhčené a označené rostliny důkladně zabalte do igelitu tak, aby nevysychaly během transportu, můžete použít znovu papírový obal, ve kterém růže přišly, a spolu s fakturou a číslem vašeho účtu zašlete na adresu: Vesecké trvalky, Vyhlídková 867, 46312 Liberec. Peníze vrátíme do 14-ti dnů od odstoupení od smlouvy na vámi udaný účet. Pokud budou rostliny jakkoli poškozené (polámané, přischlé), nemůžeme odstoupení akceptovat.

 

Doručení do ciziny (Slovensko)

AKTUALIZACE 4.3.2022 - CENY DOPRAVY RAKETOVĚ VZROSTLY A JEŠTĚ POROSTOU. PROTO MOMENTÁLNĚ NA SLOVENSKO BALÍKY NEODESÍLÁM, POKUD BY TO BYLO VÝJIMEČNĚ POTŘEBA, DOHODNEME SE INDIVIDUÁLNĚ.