Vše o objednávkách

Dodáváme prostokořenné sazenice dovezené z růžové školky Lens roses v Belgii. Některé odrůdy, které jsou množené z řízků (například mini růže), jsou dodávány kontejnerované.

Růže lze přes náš eshop objednávat po celý rok, dodání nebo odběr je na jaře a na podzim (hlavní sezóna).

 

Doprava a odběr růží

Osobní odběr v Liberci - po předchozí dohodě lze u nás objednané růže vyzvednout osobně na adrese Vyhlídková 867, Liberec 25. Růže lze vyzvednout i o víkendech. Růže bývají připravené k odběru na jaře v průběhu března a na podzim v říjnu či listopadu.

Doručení poštou - růže vám můžeme poslat Českou poštou jako Balík do ruky nebo PPL přepravní společností. Balík by měl být doručen do druhého pracovního dne, někdy se však stane, že doručení i přes všechnu snahu trvá o den déle. Proto se snažíme růže odesílat v první polovině týdne, aby při případném zpoždění nečekaly přes víkend na depu. 

Poštovné a balné - Poštovné je u objednávek do 15ks:

Česká pošta bohužel zavedla od 1.3.2019 přepravu podle velikosti balíků. Růže balím do krabic o velikosti nejdelší hrany cca 60cm, čímž spadají do kategorie L (druhá nejdražší) a balík tak stojí jen na poštovném 200Kč.

Pokud zvolíte jako způsob přepravy PPL, je poštovné 130Kč.

Při objednání více kusů růží bude poštovné napočteno individuálně podle ceníku vámi zvoleného dopravce a podle počtu balíků (snažíme se balit ekonomicky, abyste neplatili příliš vysoké poštovné, ale zároveň nechceme růže poškodit).

Vzhledem k tomu, že balení růží je časově celkem náročné a je potřeba velkých, poměrně drahých obalů, připočítáváme balné ve výši 50 Kč.

 

Platba

Při osobním odběru růží platba v hotovosti (platby kartou nejsou možné).

Při odeslání poštou - Lze platit buď dobírkou (+40 Kč poplatek za dobírku) nebo převodem na účet, jakmile vám pošleme fakturu. Fakturu posíláme vždy elektronicky - emailem. Po potvrzení platby odesíláme balík se sazenicemi. Při platbě převodem na účet vždy počkejte až na naši fakturu, pro případ, že bychom některé vámi objednané kusy nemohli dodat (omezený počet očkovanců, někdy dojde při dobývání růží k jejich poškození a další komplikace, které neovlivníme).

 

Náhrada sazenic

V případě, že nebudeme moci dodat všechny vámi objednané sazenice, budeme vás kontaktovat a domluvíme se, zda chcete sazenice nahradit jinými kultivary, nebo nikoliv, případně zda chcete celou objednávku stornovat.

 

Reklamace

Při obdržení zásilky zkontrolujte kvalitu růží. Pokud nebudete spokojeni, ihned nás kontaktujte (nejlépe e-mailem nebo telefonicky). Pozdější reklamace většinou nejsou způsobeny kvalitou dodaného zboží. (V přírodě hraje roli mnoho faktorů, za které neneseme zodpovědnost!). Při reklamování zabalte růžičky nejlépe stejným způsobem, jakým jste je obdrželi, tzn. důkladně obalit celé rostliny tak, aby při transportu nevysychaly, tedy strečovou či bublinkovou fólií nebo igelitem, a následně můžete použít ten samý papírový obal, ve kterém růže přišly. Je nutné, aby byly růže označeny jmenovkami tak, jak jste je obdrželi. Do balíku přibalte oznámení o zjištěných vadách a kopii faktury. Zásilku zašlete na adresu: Vesecké trvalky, Vyhlídková 867, 46312 Liberec.

 

Ochrana osobních údajů

Veškeré osobní údaje jsou shromažďovány pouze za účelem řádného vyřízení objednávky, jsou uchovávány pouze v našem počítačovém systému a v případě zaslání růží je poskytujeme České poště. Nakládáme s nimi jako s chráněnými informacemi v souladu s platnými právními předpisy (Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů). Na Vaši žádost v e-mailové nebo písemné formě budou ze systému vymazány. Vaše osobní údaje nebudou použity pro žádné marketingové účely.
Pokud učiníte objednávku na zaslání, souhlasíte s předáním osobních údajů (jméno, přijmení, ulice a číslo domu, sídlo, telefon a e-mail) České poště jako správci, ta bude tyto údaje zpracovávat po dobu nezbytně nutnou pro řádné poskytování služeb. 

 

Právo na odstoupení

Kupující má právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14-ti dnů od převzetí zásilky. Jelikož ale růže jsou živé organismy, které vyžadují určitou péči, aby se nesnížila jejich kvalita, dobře odstoupení od smlouvy zvažte a s ohledem na rostliny tak učiňte ihned po obdržení zásilky. Nepoškozené, navlhčené a označené rostliny důkladně zabalte do igelitu tak, aby nevysychaly během transportu, můžete použít znovu papírový obal, ve kterém růže přišly, a spolu s fakturou a číslem vašeho účtu zašlete na adresu: Vesecké trvalky, Vyhlídková 867, 46312 Liberec. Peníze vrátíme do 14-ti dnů od odstoupení od smlouvy na vámi udaný účet. Pokud budou rostliny jakkoli poškozené (polámané, přischlé), nemůžeme odstoupení akceptovat.

 

Doručení do ciziny (Slovensko)

Zasíláme i na Slovensko, kam je poštovné 250,- Kč (PPL), balné je stejné jako v Čechách, viz výše. Platbu přijímáme předem na náš účet poté, co vám pošleme fakturu. Doručení trvá obvykle 3-4 dny, růže balíme tak, že přečkají transport bez úhony.